Advertisements
Славни

Манекенката која беше дел од „бунга-банга“ забавите на Берлускони почина под матни околности

33-годишната Имане Фадил, која на малолетна возраст беше редовна гостинка на разузданите блудничења и „бунга-банга“ забави кои ги организираше Силвио Берлускони почина под матни и неразјаснети околности.

Ненадејната и неразјаснета смрт на убавицата се истражува како убиство, соопштија судски извори. Манекенката Имане Фадил почина во болницата во Милано на 1 март, каде отишла поради силни болки во стомакот. Тогаш на своите пријатели и на адвокатот им рекла дека е отруена.

Имане на судењето на Берлускони во 2012 сведочеше против него за плаќање малолетни проститутки на неговите забави.

Поранешниот премиер прво беше осуден, а потоа ослободен во жалбената постапка. Подоцна е осуден за затајување данок и мораше да работи општо корисна работа.

Главниот обвинител на Милано , Франческо Греко изјави дека во медицинската документација на Имане има многу неправилности.

„Докторите со сигурност не открија никаква тешка болест, што би можела да ја објасни нејзината смрт.” изјави обвинителот.

Advertisements

Најпопуларно

To Top